Premiats European Championship of Magic 2014

Desde la ACAI volem donar l'enhorabona a tots els concursants de la SEI que varen participar al passat Campionat d'Europa. Tant als que varen obtenir premi com als que no, ja que tots van deixar el pavelló de la SEI molt alt. Es varen aconseguir premis a totes les categories excepte a Grans Il·lusions i Mentalisme, on no hi havia cap representant de la SEI

Els resultats van ser:

Cartomagia (Card Magic):
1 Desert
2 Woody ARAGON (SEI-Espanya)
3 Mario Bove (Itàlia)

Participants cartomagia: Bove MARIO (Itàlia), MAGNOLO (SEI-Espanya), Rufus WIENA (Suècia), Rune CARLSEN (Noruega), Stéphane GOMEZ (França), Woody ARAGON (SEI-Espanya)
----------------------------------------------------------

Close Up :
1 Mario LOPEZ (SEI-Espanya)
2 Ludovic JULLIOT (França)
3 Bruno COPIN (França)

Participants CLOSE UP :  Bruno COPIN  (França),  David PRICKING  (Alemanya),  Jacob SCHENSTRÖM  (Suècia),  Ludovic JULLIOT (França),  Mario LOPEZ (SEI-Espanya)
----------------------------------------------------------
Màgia de saló (Magic Parlour):
1 Desert
2 Jakob MATHIAS (Alemanya)
3 LOOKING MAGIC (SEI-Espanya)

Participants Màgia de saló :  CHEFFMAGIC  (Dinamarca),  Jakob MATHIAS  (Alemanya), LOOKING MAGIC (SEI-Espanya),  WLADIMIR (França)
----------------------------------------------------------
Magia còmica (Commedy magic):
1 Desert
2 Vittorio MARINO (Itàlia)
3 LOS TAPS (SEI-Espanya)

Participants  Màgia còmica :  ASSAN  (Polònia),  VADIM  Surrealistic Magic (Rússia),  Jaime FIGUEROA  (SEI-Espanya), LOS TAPS (SEI-Espanya), Vittorio MARINO  (Itàlia)
----------------------------------------------------------
Màgia General (General Magic):
1 Desert
2 Shezan (Itàlia)
3 Miguel MUNOZ (SEI-Espanya)

ParticipantesMagia General:  Cyril Delaire (França),  Jean OLIVIER (Alemanya),  KOBE  (Bèlgica),  Miguel MUNOZ  (SEI-Espanya),  O!KRAMARENKO (Rússia), Sebastien DETHISE (Espanya),  Sergio STARMAN (Itàlia),  SHEZAN (Itàlia),  Simon ALMERS  (Suècia), Toni HELLSTRÖM  (Finlandia),  TXEMA  (Suïssa)
----------------------------------------------------------

Manipulació (Manipulation):
1 Desert
2 Hector MANCHA (SEI-Espanya)
3 Florian SAINVET (França)

Participants Manipulació :  AMAURY  (França),  Florian SAINVET (França),  Hector MANCHA (SEI-Espanya),  IGOR  (A),  Niek TAKENS  (Holanda),  Matteo CUCCHI  (Itàlia),  LUKE DIMON (Alemanya)
---------------------------------------------------------- 
Grans Il·lusions (Illusion) :
1 Desert
2 Desert
3 ARTI Alexis (Danilo Audiello) (Itàlia)

Participants Grans Il·lusions :  Alexis ARTS  (Itàlia),  Lorenzo-Cristian (Gran Bretanya)
----------------------------------------------------------
Mentalisme (Mental Magic):
1 Desert
2 Desert
3 Ran Gafner (Israel)

Participants Mentalisme:  Christian BISCHOF  (Suïssa),  Javier LUXOR  (Espanya),  Ran GAFNER  (Israel)
 ----------------------------------

Jurat ECM 2014 

President: John Pye 
Escena: Gerrit Brengman (Chairman), Andrea Baioni, Peter Din, Priska Walther, Joan Caesar, Eberhard Riese, Christina Nyman 
Close Up: Gerrit Brengman (Chairman), Andrea Baioni, Christian Engblom, Kate Medvedeva, Camilo Vázquez